Naprzód Żernica Gospodarze

Małgorzata Sędzimir-pszowska Kierownik drużyny

M B

09.11.2015

Mecz z Dramą Kamieniec był pojedynkiem dwóch zespołów środka tabeli. Mecz lepiej rozpoczął się dla naszej drużyny bowiem w 14 minucie po wrzutce Bartka z lewej strony wprost na głowę Sikora, ten ostatni celnym strzałem głową daje prowadzenie naszemu zespołowi. Kiedy wydawało się że mamy sytuację pod kontrolą, a przeciwnik poza próbami strzałów z dystansu praktycznie nam nie zagrażał dwa razy się zdrzemnęliśmy przy rzutach rożnych i odpowiednio w 33 i 40 minucie tracimy gole. Do szatni schodzimy przy wyniku 1:2. Ostra wymiana zdań i w roszady w ustawieniu pomogły zmienić obraz gry i wynik w drugiej połowie i odwrócić losy spotkania. Najpierw po zagraniu Maria strzałem z dystansu przy słupku popisuje się Sikor i daje nam wyrównującego gola. Choć tak naprawdę to wyrównanie powinno być zaraz po przerwie kiedy doskonałej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Zielik strzelając obok bramkarza i obok bramki Dramy. Przy wyniku 2:2 dalej dążymy do strzelenia kolejnej bramki, która dałaby nam cenne 3 punkty. Drużyna Dramy nie pozostaje nam dłużna i również groźnie atakuje. Po jednej z akcji zdobywają gola z rzutu wolnego lecz sędzia nie uznał tego trafienia argumentując, że gramy na gwizdek i nakazał ponowne rozegranie rzutu wolnego. Tym razem poprzeczka po strzale zawodników Dramy nas ratuje a dobitka zawodnika gości była zbyt słaba i Andrzej pewnie chwyta piłkę. Do końca atakujemy wierząc w zmianę rezultatu. Po jednej z akcji prawą stroną boiska, wpuszczonego w 65 minucie na podmęczonego przeciwnika, Sodla " Nespora" i dograniu wprost na nogę wbiegającego na krótki słupek Zielika strzelamy bramkę na 3:2. Takim wynikiem kończy się ten niezwykle trudny pojedynek. Dziękujemy za grę przeciwnikom i życzymy powodzenia w kolejnych grach. A my w tym tygodniu rozgrywamy dwa mecze - najpierw w środę gramy z Jednością Przyszowice o godz. 13:00 w Przyszowicach, a następnie w sobotę o godz. 13:00 gramy w Zabrzu z tamtejszym Zaborzem.