M B

Utworzono:

20.03.2016

Relacja ze strony Naprzód Żernica

W 17. kolejce zabrzańskiej A klasy przyszło nam grać z liderem rozgrywek zespołem Młodości Rudno. Mecz rozpoczynamy bardzo dobrze, przez początkowego minuty dominujemy na boisku, stwarzając przy tym kilka stuprocentowych sytuacji przy jednej setce gości. Wreszcie po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki przez Łukasza Wieczorka futbolówkę do siatki gości pakuje Mariusz Sikora i prowadzimy 1-0. Reszta 1 połowy trochę bardziej się wyrównała, jednak drużyna z Rudna nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji i do przerwy prowadzimy 1-0.

Drugie 45 minut również rozpoczynamy bardzo dobrze i niewiele brakowało, aby strzał z dystansu Marusza Sikora znalazł drogę do bramki jednak piłka ląduje na słupku. Kluczowa dla losów całego meczu była 52 minuta właśnie wtedy drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Dariusz Kuta i przez prawie 40 minut musimy radzić sobie w osłabieniu. Drużyna Młodości coraz bardziej atakuje i spycha nas do defensywy. Ich starania przyniosły efekt w 75 minucie i po golu Mateusz Golda doprowadzają do remisu.

W kolejnych minutach mecz trochę bardziej się wyrównał, dochodzimy do paru sytuacji bramkowych jednak bez efektu bramkowego. W 88 minucie goście mają rzut rożny z prawej strony boiska piłka przelatuje przez nasze pole bramkowe a akcje zamyka Marcin Piper i Młodość prowadzi 2-1. W doliczonym czasie naszą drużynę dobija Dariusz Sawicki i goście wygrywają z nami 3-1. Szkoda meczu, który do momentu gry 11 na 11 był pod naszą pełną kontrolą.