90'
Widzów: 75

Kary

34'
Artur Bąk Nierozważny atak nogami na nogi przeciwnika, przerwanie korzystnej akcji.

18-09-2014 10:36

Wczoraj na boisku w Rudnie, miejscowa drużyna rozegrała drugi zaległy mecz z Dramą Kamieniec. Spotkanie nie należało do widowiskowych, ale Młodość po słabym meczu wygrała 1:0 i dopisała sobie kolejne 3 oczka do dorobku punktowego. Trener Glowienka nie zmienił składu, który nie funkcjonował już tak dobrze jak w ostatniej kolejce. Młodość grała bez ikry i to drużyna gości z minuty, na minutę zdobywała przewagę.
Nasz zespół dostał jednak szansę na zmianę postawy, kiedy sędzia spotkania podyktował dla naszego zespołu rzut karny. Do wykonania jedenastki podszedł Marek Miesiączek, który niestety po raz kolejny nie zamienił strzału na bramkę. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola.
Sztuka ta udała się Młodości dopiero po przerwie, kiedy po kolejnym kontrataku i kombinacyjnej wymianie podań, piłkę na 3 metr wyłożył Michał Brzoza. Podanie skierowane było do „Koka” który wpakował piłkę do siatki i zrehabilitował się za wcześniejszy błąd.
Obaj zawodnicy świętowali wczoraj swoje urodziny, ale to oni podarowali Młodości prezent w postaci jedynego gola spotkania.

Rudno po 7 kolejkach wygrało 5 meczy, dwa razy schodząc z boiska pokonanym. W dorobku punktowym zgromadziła obecnie 15 pkt, co jest drugim najlepszym wynikiem, ale z powodu bilansu bramkowego zajmuje 4 lokatę. Wysokie miejsce w tabeli oraz drugi mecz bez straty gola, daje nadzieję na hojny dorobek punktowy pierwszej rundy sezonu. Kolejny mecz gramy z niżej notowanym MOSiRem z Zabrza. Młodość nie przegrywa u siebie grając jednak słabiej na wyjazdach.

Wszystkich kibiców zapraszamy do Zabrza w sobotę o godzinie 16:00.